fairy-tail.pl

Drukarki fiskalne czy kasy fiskalne?

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Jedną z podstawowych kwestii, którą rozważyć powinien każdy początkujący przedsiębiorca, w szczególności ten, który w ramach swojej działalności będzie sprzedawać produkty oraz usługi osobom fizycznym nieprowadzącym działaności gospodarczej, a także rolnikom ryczałtowym, jest sposób prowadzenia ewidencji przychodów. Do tego celu zastosować można drukarki oraz kasy fiskalne. Czym charakteryzuje się każde z tych urządzeń? Co różni je od siebie? Jakie są ich główne zalety? Więcej informacji na ten temat – poniżej.

Kasa fiskalna jest podstawowym urządzeniem przeznaczonym do wystawiania paragonów fiskalnych. Zostało ono zaprojektowane z myślą o samodzielnej pracy. Kasa pozwala na zaprogramowanie wszystkich danych, w tym bazy towarów i usług. Całość odbywa się za pośrednictwem klawiatury urządzenia. Czynność tą można wykonać samodzielnie lub korzystając z pomocy autoryzowanego serwisu. Drukarki fiskalne, aby spełniały te same funkcje, co kasa, muszą zostać połączone z dedykowanym programem sprzedażowym zainstalowanym na komputerze, który gromadzi informacje na temat obrotu handlowego i rejestruje je w pamięci urządzenia. Z jego pomocą należy wystawiać wszystkie paragony oraz faktury.

Drukarki fiskalne to urządzenia niezwykle funkcjonalne, które pozwalają na wykonanie znacznie bardziej zaawansowanych operacji niż te, które przeprowadzane są z pomocą kasy fiskalnej. Użytkownik dysponuje tutaj znacznie większą liczbą funkcji oraz opcji komunikacyjnych. Ma także możliwość tworzenia rozmaitych raportów i analiz czy drukowania wielu elementów niefiskalnych.

Warto tu również wspomnieć o kwestii, jaką jest rozchód towaru. W przypadku kasy fiskalnej ma on miejsce dopiero po odczytaniu sprzedaży przez program magazynowy. Jeżeli chodzi natomiast o Drukarki Fiskalne, towar jest tu rozchodowany automatycznie w momencie wystawienia paragonu. Sprawia to, że w każdym momencie znany jest rzeczywisty stan magazynowy. Taka drukarka najlepiej sprawdzi się w przypadku osób dysponujących dużym asortymentem produktów.

Tagi: , ,

© 2016 - 2021 fairy-tail.pl